Preventivni pregledi

• Odgovora: 4
*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 091
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 52
  • Pol: Žensko
Preventivni pregledi
« poslato: 17:31:25, 03.Mar.2013. »
U Srbiji se preventivni pregledi izbegavaju

Tek četvrtina građana u Srbiji ide na preventivne preglede. I dok se smrtnost od bolesti, koje se mogu u znatnoj meri sprečiti, povećava, narod sve više izbegava da ide kod lekara. A sam sistem mu to i ne dopušta, novim propisima po kojim je broj preventivnih pregleda i raznih analiza ograničen i ne može da se radi češće nego jednom godišnje.

Prema podacima Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje, prošle godine je na preventivnim pregledima u domovima zdravlja bilo nešto više od milion stanovnika. Na sistematskom je bilo 535.450 odraslih, dok svega 259.954 žene posetile ginekologa. Nešto manje ženske populacije, 216.103 ciljano je otišlo na pregled zbog ranog otkrivanja raka grlića materice.

Preventivni pregledi propisani su zakonom i tačno se zna na koliko se rade i šta se sve obavlja. Tako, stariji od 35 godina trebalo bi jednom u dve godine da prekontrolišu svoje zdravlje, oni preko 50 na tri godine, a mlađi od 35 - jednom u pet godina.

http://www.mondo.rs/s279606/Zdravlje/U_Srbiji_se_preventivni_pregledi_izbegavaju.html

*

Van mreže Džudi

• **
  • 212
  • 10
Odg: Preventivni pregledi
« Odgovor #1 poslato: 13:12:15, 27.Jul.2013. »
Zašto ljudi izbegavaju lekare? Da li su tome krivi dugi redovi u čekaonicama, zakazivanje pregleda ili strah "nešto će mi pronaći "?

U svakom slučaju, kao što razna ministarstva sprovode svoje kampanje, tako i ministarstvo zdravlja može da napravi tv kampanju-spot za preventivne preglede.

Moja lekarka opšte prakse je ok i jednom godišnje radim preventivni pregled, osnove su lab.analize.
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...

*

Van mreže Fifi

• **
  • 359
  • 6
« Odgovor #2 poslato: 13:43:26, 27.Jul.2013. »
Pogresne,nepostojece dijagnoze,nemarnost lekara...jedino ako mu uvalis neke pare eee onda nema nemarnost  :157: nema vise ono ''lepa rec i gvozdena vrata otvara'' sada samo ta vrata,para otvara
« Najnovija izmena:: 13:47:15, 27.Jul.2013. Fifi »

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • 34
« Odgovor #3 poslato: 15:40:56, 27.Jul.2013. »
Većina ljekara ne posjeduje osnovnu komponentu ljekarskog poziva, a to je humanost, brzo zaborave za zakletvu koju su dali, a u liječenju ih vodi samo želja da vam uzmu novac, a i znanje im nije na zadovoljavajućem nivou. Nervira me što ih neki ljudi gledaju ko bogove, poštuju i cijene, kad većina njih to ne zaslužuju. Mnogi su nemarnošću i neznanjem ubili pacijente. Zato glasam za alternativno liječenje, biljkama, travama, mastima itd., a što manje posjećivati neznalice ljekare, koji su dobri da uspostave dijagnoze, a za ostalo ih bog nije dao.  8)

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 091
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 52
« Odgovor #4 poslato: 20:09:49, 27.Jul.2013. »
Ovo bi trebalo biti jedna od navika svakog od nas na 6 meseci do god dana...No razlozi su ver razno razni za izbegavanje prev pregleda.
Mene licno u poslednje vreme brinu korupcije u zdravstvu pa tako i ovde.Rizik od bespotrebnih lecenja a sve sa ciljem da profitiraju neki

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000