Mladi ne veruju Evropi

  • Odgovora: 13
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže elenica

  • *****
    Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Mladi ne veruju Evropi
« poslato: 11:01:00, 03.Feb.2013. »
Mladi ne veruju Evropi

DA li je Evropska unija na putu da u Srbiji postane samo mrtvo slovo na papiru? Jer, briselska bajka u koju je nekada verovalo gotovo 73 odsto stanovništva, danas je za većinu postala noćna mora, pa poslednja istraživanja Kancelarije za evropske integracije pokazuju da tek 41 odsto Srba podržava ulazak u EU.

Evropsku priču tek čeka pad popularnosti, ako se u obzir uzmu rezultati istraživanja Cesida, po kojem su mladi u Srbiji najveći protivnici ulaska u EU! Među učenicima i studentima je čak 53,6 odsto onih koji su izrazito protiv toga da Srbija postane član Unije, a po istom istraživanju o integracijama sa Briselom naročito negativno mišljenje imaju Beograđani

To je pouzdan znak da se Srbija otrežnjuje od teških zabluda da je EU taj poželjni cilj kome treba da teži - smatra Slobodan Samardžić, profesor na Fakultetu političkih nauka na predmetu evropski odnosi i Evropska unija.

Otpor mladih prema sistemu EU nije samo srpski “brend”. I u zapadnim medijima se sve više piše o dolasku “izgubljenih generacija”, mladih ljudi koji su postali svesni da ne mogu da očekuju bolju budućnost. Od 90 miliona mladih u EU, po zvaničnim podacima za koje mnogi tvrde da su ulepšani, čak 20 miliona ne samo da su bez posla, nego nisu ni u obrazovnom sistemu, niti pohađaju određeni vid obuke za posao. Nezaposlenost među mladima u pojedinim državama ide i preko 40 odsto, a poražavajući je i podatak da od onih koji nešto i rade skoro 50 odsto ima privremeno zaposlenje.

Ekonomska kriza je svuda, s tim da mi u Srbiji imamo i ucene oko Kosova i ostale političke pritiske. Siguran sam da je stvarna podrška evropskim integracijama još manja i da se ona kreće između 15 i 20 odsto. U tu grupu spadaju slepi zaljubljenici u EU, ali i nacionalne manjine čije su matične države već u Uniji ili teže ka njoj - objašnjava Samardžić.

izvor i nastavak teksta
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:417914-Mladi-ne-veruju-Evropi


 


*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Mladi ne veruju Evropi
« Odgovor #1 poslato: 17:33:28, 03.Feb.2013. »
 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Mladi ne veruju Evropi
« Odgovor #2 poslato: 23:55:41, 03.Feb.2013. »
Nema ni 5% da je za eu, mislim da su nekako svi digli ruke od eu  (rzm)
Strah me čini jačim i boljim.
 

*

Van mreže delhaj

  • **
  • 298
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 11
  • Pol: Muško
Odg: Mladi ne veruju Evropi
« Odgovor #3 poslato: 10:33:41, 04.Feb.2013. »



      Mišljenja sam da EU običnom narodu više odgovara i može donjeti bolje sutra.
Sistemi u EU ne odgovaraju političarima i onima koji love u mutnom "velikim bosovima". Jer tamo to ne mogu raditi, zato i zagovaraju taj sistem. Obični ljudi su uvijek morali raditi i morat će, ali će bar biti plačeni. Sada mnogi rade a nisu za to dovoljno plačeni, ako su uopće.
     A mladi pogotovo obrazovani imat će veće izglede za svime nego sada na balkanu.
Vrijeme koje nismo proveli u ljubavi, izgubljeno je vrijeme.
 

*

Van mreže tikica

  • *****
    Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Mladi ne veruju Evropi
« Odgovor #4 poslato: 16:00:45, 04.Feb.2013. »
Sta to vredi kad ce EU mozda uskoro da se raspadne, ko zna kakva ce unija uskoro da nastane.. 
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Mladi ne veruju Evropi
« Odgovor #5 poslato: 18:08:01, 04.Feb.2013. »
2023. i nije tako blizu  :roll:
 


*

Van mreže delhaj

  • **
  • 298
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 11
  • Pol: Muško
Odg: Mladi ne veruju Evropi
« Odgovor #6 poslato: 19:14:54, 04.Feb.2013. »



  Ne vjerujem u raspadanje unije, pojedine zemlje su premočne i previše toga uložile i nju da bi sada dozvolile da se raspadne.
Vrijeme koje nismo proveli u ljubavi, izgubljeno je vrijeme.
 

*

Van mreže tikica

  • *****
    Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Mladi ne veruju Evropi
« Odgovor #7 poslato: 18:09:39, 07.Feb.2013. »
One ne bi dozvolile a ja mislim da je tu velika politika u pitanju jer da je tako one ne bi dozvolile ni da clanice dodju u ovu situaciju  (*o*)
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)
 

*

Van mreže delhaj

  • **
  • 298
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 11
  • Pol: Muško
Odg: Mladi ne veruju Evropi
« Odgovor #8 poslato: 21:18:21, 07.Feb.2013. »


  Malo razmisli o svemu tome s drugog gledišta.
Što su veće krize u pojedinim državama to njima odgovara. Oni daju više kredita koji će se vratiti bilo kako. Radna snaga je sve jeftinija, zašto oni sele svoje tvornice okolo. U HR je radni sat 3 € a u njemačkoj 20 € pa ti razmisli. Ali puno toga ima što njima ide u prilog. Npr. auto industrija da nema okolnih država, njemačka, francuska su prezatrpane polovnim autima. Ono što kod njih ne može proć na tehničkom to je na balkanu još super auto.
Ima evropa i dobrih strana.
Vrijeme koje nismo proveli u ljubavi, izgubljeno je vrijeme.
 

*

Van mreže mikan

  • ***
  • 732
  • 20
  • Pol: Muško
Odg: Mladi ne veruju Evropi
« Odgovor #9 poslato: 16:49:34, 08.Feb.2013. »
Kakva crna evropa, to su samo price
Sopstvene snage, jaka privreda, razvoj industrije a eu ako dodje dodje  :)
 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
20 Odgovora
5730 Pregleda
Najnovije: 18:35:37, 15.Jan.2013.
Hejterka
0 Odgovora
704 Pregleda
Najnovije: 23:19:52, 26.Mar.2015.
Miloš Mi.
0 Odgovora
692 Pregleda
Najnovije: 12:10:24, 04.Apr.2015.
Miloš Mi.