Lilit - Lilith

  • Odgovora: 65
Stranice: 1 2 3 ... 7 »

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

*

Van mreže frozen

  • *
  • 82
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Muško
Lilit - Lilith
« poslato: 17:09:37, 04.Mar.2009. »
Lilith nije planeta, vec nesto sto mozemo nazvati senzitivnom
tockom nalik ascendentu, descendentu ili mjesecevim cvorovima. Lilith je projekcija na
Mjesecevoj orbiti oko Zemlje.
Mozemo je zamisliti kao nevidljivi Mjesec (upravo zato je i nazivaju Crnim Mjesecom,
nevidljivim drugim Zemljinim satelitom). Njen se polozaj moze smatrati analogijom
konjunkcije Sunca i Mjeseca tj. fazom Mladog Mjeseca, iako bi po svojoj biti analogija
mozda najvise odgovarala pomrcini Sunca (kada Mjesecev disk zakloni Sunce).
U dinamici zodijackog kretanja, kada Sunce dostigne stupanj na kojem se vec nalazi
Lilith, redovno im se pridruzuje i Mjesec, odnosno tu se istovremeno dogadja i Mladjak
(faza mladog Mjeseca).
Lilith okruzi zodijak za 8-9 godina. U godinu dana predje oko 40 stupnjeva.
Vladavina se pripisuje znaku Skorpiona, egzaltacija znaku Riba.


Autor: Tedi Viškanić


 


*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Lilit - Lilith
« Odgovor #1 poslato: 19:31:08, 04.Mar.2009. »
"Lilit je izvedena rijec od jevrejske rijeci "laylah" i znaci noc,koja je olicenje tame u kojoj satelit putuje,ili tamne strane prirode zelje s kojom je Lilit najcesce poistovjecivan.Po prici i bogatoj semitskoj tradiciji i jevrejskoj demonologiji,Lilit je bila zena iz pre-Adamovog doba,Adamova sestra bliznakinja i njegova prva zena,koja je odbila da nosi njegov porod,ali je nasuprot tome nosila porod palog andjela Samaela,tri demona zvana Lilim....U zavisnosti od znaka i kuce u natalnom horoskopu,Lilit tacno ukazuje gdje,kroz sta i putem koga se manifestuje emocionalna
objektivnost ili njen nedostatak u ponasanju.... "  Delfin Dzej                                       
 

*

Van mreže mysty

  • **
  • 144
  • 0
  • Pol: Žensko
  • ILI CUTI,ILI KAZI NESTO STO JE BOLJE OD CUTANJA
Odg: Lilit - Lilith
« Odgovor #2 poslato: 11:14:13, 21.Mar.2009. »
Položaj Lilita u astrologiji ukazace nam na nase najmračnije seksualne porive. Ona(Lilit) iz dubine našeg uma, izvlači tajne našeg uma i energetski ih solobadja kroz sex.

Njegov uticaj ogleda se ,prije svega,na najdubljem psihološkom nivou seksualnosti Lilit gotovo nikada ne predstavlja običan sex, već onaj animalni,koji nema granice i mjere.
Serafial istaknuti naučnik,u knjizi »Nauka predvidjanja« u poglavlju »Novi satelit«navodi da ga je prvi put vidio 01.01.1989.g. na 115 st geografske duzine,na petom stepenu Škorpije.Njeno pojavljivanje u ovom sazvezdju govori da posjeduje osobine ovog znaka.U Suštini,Lilit podsjeća na Škorpiju,koja takoodje vlada sexom,razaranjem,smrću i magijom.

Litit predsatvlja tamnu stranu ljudske psihe koja u sebi nosi primjese animalnog.Ona vuče na mračnu stranu nebi li zadovoljila strasti,nebi li žeđ ugasila na kakvoj žrtvi,koja je pred njom bespomoćna.Ona je genije razaranja.Živi da bi uništila,prkosi stvaranju,jer je na život bijesna.Bijesna na sve koji je progonise,koji je bacise daleko od svijeta,da noćima luta,jer želi slobodna biti.Nece se potciniti jer je volja njena da nezavisna bude.

Kada Lilit nesto hoce,to bezuslovno dobija,jer se njenoj moći niko ne moze oduprijeti.Svjesna je nje i koristi je da dodje do cilja.Borac protiv sentimentalnosti i romantike,jer predstavlja niske nagone koji na strast vuku.Ona je najljepša i najstrašnija,najprivlačnija i najneuhvatljivija.
Samostalna je i harizmatična,majstor opsene i iluzije.Čarobnica koja sexom osvaja ali njime i ubija. Snaga joj je u pogledu ledenom,koji u trenutku i srce zaustavlja.Vatra i led su na njenim usnama slimbol strasti i hladnoce.Ona u sebi miri sve suprotnosti jer je strasvena i nezamljenjiva.Njeno doba je noć,tu je kraljica,jer, ona je sveštenica noci.

Ova sila nije slijepa jer je jak intelekt vodi.Ona krv u zilama ledi,a u tijelu rasplamsava najvece strasti.
Da li joj se smijete prepustiti i uci u rajski vrt strasti,pa poslije toga izgubiti sebe i kontakt sa stvarnošću?Mnogi su poslije nje ostali bez razuma,a kad se ona na nekog namerači, tu spasa nema.
U zenskom horoskopu položaj Lilita govori o tome koliko ce osoba imati slobode nezavisnosti i slobodnog pristupa sexu.Želja za poslovnim, uspjehom takoodje moze biti naglašena.
Jak Lilit, nalazimo kod ljudi ,koji žele da budu predvodnici u svom poslu.Oni su samouvjereni i moćni i ostavljaju snažan utisak na okolinu.


Lilit je koristan za razmatranje u sinastrijama-uporednim horoskopima.Obzirom, da se njoj niko ne moze oduprijeti,kad se nadje na necijem Suncu ili Mjesecu,u sinastriji,moze da na cudan nacin djeluje, na drugu osobu.
Ako neka osoba ima Mars i Lilit u istom znaku,npr u Ovnu,ona jako privlaci osobu sa Suncem,Mjesecom,moze i Venerom u tom znaku.Jaka sexualna privlacnost,dovoljan je i Mars na necijem Suncu ,a kad se tu doda i Lilit,to je zaista eksplozija strasti


*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Lilit - Lilith
« Odgovor #3 poslato: 16:02:31, 21.Mar.2009. »
Kod mene je Lilith u 7.polju,na 5.stepenu Blizanaca.Da se cuvam svih vrsta partnerstava???Ili sam ja po njih opasna...???Uh,citam sve ovo od Mysty pa vidim da je fantasticno "potkovana" i odmah kontam mozda i meni jos sta razjasni.Ovako,do sada sam konkretno za taj moj polozaj Lilitha dobila objasnjenje da jedino mogu savladati tu njenu tamnu stranu ako po pitanju partnerstava budem totalno objekltivna,ako mi partnerove zelje budu ispred mojih,i ako mu dajem veliku slobodu.
 

*

Van mreže mysty

  • **
  • 144
  • 0
  • Pol: Žensko
  • ILI CUTI,ILI KAZI NESTO STO JE BOLJE OD CUTANJA
Odg: Lilit - Lilith
« Odgovor #4 poslato: 21:46:34, 21.Mar.2009. »
Kod mene je Lilith u 7.polju,na 5.stepenu Blizanaca.Da se cuvam svih vrsta partnerstava???Ili sam ja po njih opasna...???Uh,citam sve ovo od Mysty pa vidim da je fantasticno "potkovana" i odmah kontam mozda i meni jos sta razjasni.Ovako,do sada sam konkretno za taj moj polozaj Lilitha dobila objasnjenje da jedino mogu savladati tu njenu tamnu stranu ako po pitanju partnerstava budem totalno objekltivna,ako mi partnerove zelje budu ispred mojih,i ako mu dajem veliku slobodu.

A ko je to tebi rekao?????????

*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Lilit - Lilith
« Odgovor #5 poslato: 14:43:18, 22.Mar.2009. »
Naravno ne mogu imenovati nikoga,ali jedna astrologinja.Da,posto mi je ona radila "rucno" natalnu kartu,u njenoj izradi moj Merkur i Venera nemaju ni iste stepene kao na ovim svim ostalima koje uradim pomocu programa.Ona mi je tu natalnu radila,pa sam bila jos 2 puta na konsultacijama s njom,ali posle sam se obratila jos i drugim astrolozima.Pisala sam vec o tome,imam i divna i strasna iskustva posle susreta sa vise njih.Ali volim ovu nauku,pa...Sto,je li mi to ona dala pogresno objasnjenje?Po tvojoj reakciji da...nije fer...
 


*

Van mreže mica88

  • **
  • 252
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Lilit - Lilith
« Odgovor #6 poslato: 20:17:59, 22.Okt.2009. »
Lilit ima znacenje nedorecenosti,maglovitosti,negativne motivacije,uvek frustrira...

*

Van mreže srna

  • **
  • 524
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Lilit - Lilith
« Odgovor #7 poslato: 23:51:42, 13.Nov.2009. »
Sta se desava kada pluton prelazi preko natalne lilit?
 

*

Van mreže Astro-girl

  • **
  • 490
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Lilit - Lilith
« Odgovor #8 poslato: 13:20:20, 13.Dec.2009. »
Šta je Lilit? Jedanaesta planeta Sunčevog sistema ili asteroid? Minijaturni Zemljin satelit ili samo neko energetsko polje? Ako se pitate da li Lilit uopšte postoji, po nekima postoji kao nebesko telo, a po drugima - ne. Njegovo značenje više je simboličko nego fizičko, jer se uglavnom polemiše o njegovom uticaju koji astrolozi i ne dovode u pitanje, pre svega zbog, značenja koje Lilit ima u mitologiji, čiji naziv potiče od hebrejskog Lilith (noć, tama), odnosno Lilitu po starim Haldejcima, Lajla - kako su je nazivali Asirci, dok su joj semitski narodi dali ime Alitat.

Ljutiti borci
Pozicija Lilit u ličnom horoskopu obično pokazuje oblast života u kojem se osoba na neki način sapliće i gde ne uspeva da se uklopi u određene društvene standarde i zbog toga može da ima neke probleme. Pošto je, prema mitologiji, Lilit bila prva žena Adamova koja ga je, po predanju, prevarila i bila proterana iz Raja (pa je rešila da se sveti tako što će praviti haos na ljubavnom planu stanovnika naše planete), to mogu da budu neprijatnosti u vezi sa rađanjem ili rođenjem, sa decom, pogotovo kod žena, a uopšteno sa partnerima koji toj osobi ne odgovaraju, pogotovo u erotskoj sferi, i sve oblasti života u kojima ona nema uspeha. Mišljenja su podeljena, stavovi različiti, a čovek se, po onoj narodnoj, uči dok je živ, baš kao i astrolog koji treba da proceni (između borbe za prava žena i trgovine belim robljem, usvojene dece i čedomorstva, japanskih gejši i prostitutki) šta Lilit, zapravo, predstavlja u nečijoj natalnoj karti.
Pošto je Lilit jak u Blizancima - znaku medija, informacija i saobraćaja, njegovi povoljni aspekti sa Merkurom, vladaocem Blizanaca, mogu, na primer, od osobe koja ima takvu planetarnu konstelaciju u ličnom horoskopu, napraviti ljutog borca (npr. novinara ili socijalnog radnika) protiv nasilja nad ženama i decom, ili borca za osobe ometene u razvoju, invalide, beskućnike i izbeglice, uopšte ljude koji su, na neki način izopšteni iz zajednice, zbog nedovoljno razvijene društvene svesti o njihovim problemima. Lilit u Blizancima, takođe, daje dar osobi koja ga ima u svom ličnom horoskopu, da joj drugi ljudi već pri prvom susretu pričaju o sebi i poveravaju im se, jer su oni rođeni psihoterapeuti. Pričaju im detalje iz svakodnevnog života, zbog čega Lilit u Blizancima često imaju novinari i medijske ličnosti koje u svojim emisijama dovode u goste poznate glumce, pevače koji im se, na neki način, javno poveravaju. Zbog jake intuicije, osobe sa Lilitom u Blizancima mogu predvideti budućnost na osnovu činjenica, što im daje dar za astrologiju, numerologiju, hiromantiju i uopšte okultne teme, mada ih uspeh čeka tek onda kad oni sami poveruju u ono što uče i rade, jer ako sumnjaju, ne mogu da iskoriste svoj proročki dar na pravi način. Muškarci se, već kao mali dečaci, vešto dokopaju erotskih magazina koje radoznalo prelistavaju, a kako je Blizanac znak komunikacije i razgovora, oni često koriste »hot line« usluge. Kod žena sa Lilit u Blizancima, potrebni su dugi uvodi za buđenje erotskog nagona, ali one se često, zbog privatnog života, mogu naći u žiži skandala i na meti paparaca, pogotovo ako su poznate u javnosti. I žene i muškarci sa Lilitom u Blizancima treba da budu oprezni u saobraćaju gde ih vreba opasnost, uglavnom zbog strasti prema brzoj vožnji kao što je slučaj i sa pozicijom Crnog Meseca (kako još zovu nazivaju Lilit) u Strelcu.

Do poslednjeg daha...
S obzirom na to da je Jarac znak u kojem je Lilit vrlo jak (egzaltiran), njegovi povoljni aspekti sa Saturnom i Uranom, vladaocima Jarca, ukazuju na osobu koja će se politički i društveno, ali i materijalno (u vidu otvaranja «sigurnih ženskih kuća», na primer) angažovati da pomogne ugroženima, prvenstveno deci i ženama koje su bile žrtve trgovine ljudima, seksualnog zlostavljanja i sličnog. Osobe sa Lilitom u Jarcu imaju fantastičnu sposobnost trpljenja i izdržljivosti kad se radi o sukobima, ukoliko nešto treba da isteraju do kraja, pa ih zato ima dosta među advokatima koji se bore do poslednjeg daha, i ne odustaju ni onda kada se čini da je sve izgubljeno.
Žena sa takvom pozicijom Lilita ume da se potpuno posveti deci, ali teško podnosi razdvajanje od njih, kad ona porastu i požele da se osamostale. Muškarac sa Lilitom u Jarcu u konjunkciji ili napetim aspektima sa Venerom, Marsom, Saturnom, Uranom i Plutonom, može «umirati» od ljubavi prema nekoj ženi do te mere da ga to potpuno erotski blokira, pa seks za njega postaje pre mučenje, nego zadovoljstvo. A onda ga neka druga žena, koju je «pokupio» ko zna gde i koju nikada ne bi ni u društvo izveo, može osloboditi svih kočnica, i sva njegova skrivena čula i erotska mašta će doći do punog izražaja u vezi sa njom, pa će imati utisak kao da gleda zabranjeni film o kojem je maštao još od pubertetskih dana.
Ukoliko Merkur, Venera – planeta ljubavi i erotike, Mars – planeta agresije i povreda, Saturn – planeta izolacije, Uran – planeta dikatature, Pluton – planeta moći, kriminala i nasilja, u ličnom horoskopu prave napete aspekte sa Crnim Mesecom (Lilit), ta se osoba može baviti upravo onim poslovima koji joj donose zaradu na tuđoj bedi i nesreći, kroz organizovani kriminal, medicinske zahvate i eksperimente na ljudima koji su zabranjeni zakonom, prostitucijom, trgovinom ljudima ili trgovinom ljudskim organima. Lilit takođe ima uticaja i na feminističke pokrete, pobačaje, lezbijke, slobodnu ljubav, neobična rođenja, društvene reforme, ali i respiratorne organe i krvnu cirkulaciju u ljudskom telu. Zato su nudistički kampovi, baš kao i gradske četvrti „crvenih fenjera“, oblasti kojima vlada Lilit, naravno, u zavisnosti od aspekata koje formira sa drugim planetama, posebno kad je u konjunkciji sa njima.
Crni Mesec Lilit ima veći uticaj u znacima nego u astrološkim kućama, mada ni takav njegov uticaj nije zanemarljiv (jak na početku treće i desete kuće, a slab u četvrtoj i devetoj). Pošto se u Blizancima oseća kao kod svoje kuće, jer je to njegovo sedište, ali i u Jarcu – znaku njegove egzaltacije u kojem je vrlo jak, znači da je slab u Strelcu – znaku svog pada i Raku – znaku svog izgona ili egzila, kako bi to astrolozi stručno rekli. Zato, na primer, osobe sa Crnim Mesecom u Raku u svom ličnom horoskopu, iako jako vole porodicu, mogu imati mnogo poroka kao što je alkohol, zbog kojeg će više vremena provoditi u kafani sa društvom, nego kod kuće koju toliko vole. Ali, uglavnom u mislima. Takve osobe obično rano napuštaju roditeljsko gnezdo u želji da zasnuju sopstvenu porodicu, jer se zbog nečeg osećaju kao stranci u rodnom domu, pa još u ranoj mladosti imaju želju da se što pre osamostale. Verovatno imaju i neke porodične tajne koje su u vezi sa ostavljenom ili vanbračnom decom, ženama koje su patile, bile žrtve nasilja ili imale problema sa ostajanjem u drugom stanji ili na porođaju. Muškarci sa Lilitom u Raku vrlo rano doživljavaju razočarenja sa ženama, da bi u kasnijim godinama, kad su se već oženili i zasnovali porodicu, imali iza sebe već čitavu plejadu »sponzoruša« (starinski, romantičniji izraz je – ljubavnica).
Žene sa Lilitom u Raku često biraju muškarce koji nisu za njih i od kojih će se plašiti i strepeti. One takođe mogu imati problema i sa trudnoćom ili porođajem, ili je njihova majka imala težak porođaj sa njima. S druge strane, muškarci sa Lilitom u Raku, naročito u drugoj kući (zarada, privatan biznis) će se pre opredeliti za lake žene i prostitutke sa kojima ulaze u odnose u kojima su sigurni da ih neće dotaći ni trunka one ljubavi koju gaje prema svojoj porodici i supruzi (kao majci njihove dece). Osobe sa Lilitom u Raku stalno strahuju i drhte nad svojom porodicom, jer njihova duša (Rakom upravlja Mesec koji simbolizuje dušu) uvek strepi, naročito od gubitka bliskih osoba.

Avanture u inostranstvu
Ako neko ima Lilit u Strelcu - znaku svog progona, ta je osoba na teškim mukama, zapravo, ne bi bila da nema dvostruke standarde, pa se s jedne strane pita šta će svet reći, a na drugoj strani “traži đavola” i - nalazi ga, kroz avanture, naročito na putu i u inostranstvu; zato će muškarac sa Lilitom u Strelcu zaustaviti svoj džip usred noći, u nekoj šumi kraj auto puta, kako bi sa autostoperkom doživeo strast koja mu se neće nikada probuditi u vozilu javnog gradskog prevoza u mestu u kojem živi, radi i gde ga svi poznaju. Ipak, on uvek voli da odaje utisak kako je slobodan, pogotovo ako je oženjen, (krije burmu ili je ne nosi), pa se na njega odnosi ona izreka «oženjen sam, a kao momak živim». I kod žena koje u ličnom horoskopu imaju Lilit u napetom aspektu sa Jupiterom (vladaocem Strelca – znaka hedonizma, opuštanja, uživanja i paralelnih veza), njena strast ka avanturama je naglašenija u stranoj zemlji, drugom gradu ili novoj sredini gde ona nekako «priziva» rizik, očekuje izazov i uskače u avanturu (obično u veze sa muškarcima koji su zauzeti, znatno stariji ili dosta mlađi od nje).

Autor: Marina Jungic - treceoko
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler
 

*

Van mreže revelation09

  • ***
  • 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Lilit - Lilith
« Odgovor #9 poslato: 17:00:45, 19.Feb.2010. »
Meni je Lilith u Jarcu u petoj kuci i nije mi bas jasan takav njegov polozaj.

Citam kako je Jarac znak u kom je Lilith jak-egzaltiran, a onda procitam kako su osobe sa Lilithom u Jarcu jako uzdrzane, dobro se kontrolisu (emotivno) i da takvo ponasanje ( hladnoca i cvrst stav ) osobama sa Lilithom u jarcu dolazi od Saturna..

Znaci, ovo je neka kontradiktornost.Ako je Lilith jak u Jarcu, to znaci da mu je dobro sa Saturnom kao vladarom, ali po ovoj drugoj recenici ispada kao da ga taj Saturn blokira tj. cini ga distanciranim, hladnim...


Stranice: 1 2 3 ... 7 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000