V (peta) kuca - peto polje

  • Odgovora: 144
Stranice: 1 2 3 ... 15 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Dorijana

  • **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
V (peta) kuca - peto polje
« poslato: 21:31:39, 16.Apr.2009. »
Peta kuca, kuca koja sledi
Prirodni znak: Lav
Prirodni vladalac: Sunce
Kuca zivota
Kljucna rec: Kreativnost

Peta kuca pokazuje decu, ljubavi, zadovoljstvo, zabavu, godisnje odmore, praznike, igre, spekulacije, hobije, razbribrige. Ona obuhvata vas emotivni stav i ljubav koju pruzete. Pokazuje vase preduzetnistvo, bas kao i sport, originalnost i oblasti u kojima ste kreativni. Ukazuje i na dramsku, knjizevnu ili umetnicku sposobnost. Peta kuca pokazuje izdavastvo, politiku, lepe umetnosti, drustvena pitanja, trudnocu i obrazovanje dece. Svi klubovi i udruzenja kojima iz zabave pripadate ( teniski savez, bridz - klub i slicno ) vide se u ovoj kuci.

Peta kuća je vezana za obrazovanje, vaspitanje, podizanje, odgoj, inteligenciju, sposobnost razumevanja, shvatanja, sporazume, intelekt, znanje, učenje, stipendije. Govori nam o presudama, rasudjivanju, oštroumnosti, razboritosti, prisustvu duha, sklonostima, duhovitosti, dosetljivosti, savetima, mudrosti, mišljenju, obaveštenjima, vladanju, načelima života, moralnim kodeksima, zapovestima, javnosti, zabavma, sportu, predstavama, razonodama, društvu, uzbudjenju, potomstvu, materici, želucu, žuči, srcu, srednjem delu kičme, trudnoćama...
Ovo je kuća inteligencije, intelektualnog potencijala, mentalnosti, interesovanja, logike, rezona, učenja i znanja. Iz ove kuće vidimo znanje kojim osoba raspolaže bez obzira na formalno obrazovanje. U njoj leži ideja kreativnosti, stvaralaštva i stvaralačkog potencijala.
Prema tradiciji ovo je primarna kuća koja se tiče dece, potomstva, ali i sledbenika, učenika.

Ovo je posredno i kuća ljubavi, ali prvenstveno ljubavnih i seksualnih veza (i pre braka) zabavnog i rekreativnog života, sporta (rekreativnog), hobija, društvenih i kulturnih zbivanja.
Peta kuća je sekundarna kuća koja se odnosi na državu, moćnike, lutrije, berze, uticajne i bogate ljude, i zbog toga predstavlja bogatstvo i životni uspeh, status i prosperitet.

Ova kuća stvara dobre diplomate i savetodavce, zbog svoje prirode znanja, ali je u stanju da izloži i opasnim padovima statusa. Budući da je 9. kuća brojano od 9, ona se odnosi i na religiju, moralnu svest, duhovne tehnike, molitve i tradicionalno pravo, veru, crkve i slične institucije..



Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke
 


*

Van mreže lilka

  • *****
    Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: V (peta) kuca - peto polje
« Odgovor #1 poslato: 16:11:23, 25.Avg.2009. »
Vladar petog u prvom polju horoskopa
govori o osobi koja teško podnosi samoću. Osoba je umetnički nastrojena i teži ka životu koji obiluje zabavom, takodje sport može igrati važnu ulogu u životu. Inače osobe sa ovom pozicijom vladara mnogo vole decu, i jako su vezana za njih.
Vladar petog u drugom polju horoskopa
može govoti o profitu koji dolazi preko mesta za zabavu ili rad sa decom. Kreativnost je na zavidnom nivou i uz propratne aspekte može se očekivati i uspeh na tom polju, kao i uspeh u bavljenju sportom. Ukoliko je planeta koja se nalazi u drugom polju benefična a ujedno prima pozitivne aspekte, može ukazati na velike dobitke na lutriji i igrama na sreću.
Vladar petog u trećem polju horoskopa
daje izrazite retoričke i glasovne sposobnosti i osobu često okreće zanimanjima kao što su pevanje i pisanje. Može dati i ljubav koja se pronalazi u komšiluku.
Vladar petog u četvrtom polju horoskopa
govori o imovini koju deca nasledjuju od roditelja osobe. Inače dom u kom se živi je prijatan i prostran. Ukoliko je u pitanju malefična planeta u lošim aspektim može ukazati na eventualne smetnje ili buku od nekog mesta za zabavu koji je u blizini kuće u kojoj se živi.
Vladar petog u petom polju horoskopa
najčešće govori o uspešnoj i zadovoljnoj deci. Inače osoba tokom života teži ljubavnim avanturama, i životu bez obaveza, punom zabave.
Vladar petog u šestom polju horoskopa
ukazuje na lepo radno mesto u kome se osoba prijatno oseća. Obično je posao vezan za rad sa decom, zabavu ili kreativnost. Osoba može pronaći ljubav svog života na radnom mestu.
Vladar petog u sedmom polju horoskopa
donosi brak iz ljubavi ili zbog trudnoće, a u slučaju razvoda dete ostaje da živi sa partnerom. Ukoliko planeta nije dobro postavljena, može ukazati na eventualne prevare u braku. Partner je kreativan, zavbavan i šarmantan.
Vladar petog u osmom polju horoskopa
najčešće ukazuje na opasnosti koje prete deci, kako tokom trudnoće, tako i u daljem životu. Deca mogu biti nemirna, sklona avanturama i često ulaziti u opasnosti. Sekx igra veoma bitnu ulogu u životu osobe. Odnosi se i na svadje i konflikte u vezi ili braku zbog ljubomore.
Vladar petog u devetom polju horoskopa
ovakva pozicija ukazaće da deca mogu biti dobri djaci i završiti visoke škole. Takodje govori o prijatnim turističkim putovanjima, ali i o mogućoj ljubavi u inostranstvu.
Vladar petog u desetom polju horoskopa
najčešće govori o uspešnoj karijeri umetnika ili sportiste. Može dati i ljubav sa nadredjenim osobama na poslu, šefom, direktorom. Osoba se može ostvariti u šou-biznisu.
Vladar petog u jedanaestom polju horoskopa
govori o pronalaženju ljubavi u krugu prijatelja, a po završetku ljubavi prijateljstvo se nastavlja. Dobra pozicija za decu.
Vladar petog u dvanaestom polju horoskopa
donosi skrivanje emocija, tajne ljubavi, a mogući su i problemi sa decom koja mogu biti sklona alkoholizmu i narkomaniji. Mogućnost vantelesne oplodnje.
Izvor

*

Van mreže mica88

  • **
  • 252
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: V (peta) kuca - peto polje
« Odgovor #2 poslato: 19:18:56, 18.Nov.2009. »
Vladar mog V polja je Uran,on bi mogao da donese mnogo kracih veza koja nemaju trajnost,zar ne?

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: V (peta) kuca - peto polje
« Odgovor #3 poslato: 23:52:56, 18.Nov.2009. »

Vladar petog u sedmom polju horoskopa
donosi brak iz ljubavi ili zbog trudnoće, a u slučaju razvoda dete ostaje da živi sa partnerom. Ukoliko planeta nije dobro postavljena, može ukazati na eventualne prevare u braku. Partner je kreativan, zabavan i šarmantan.


Meni je ovde vladar Sunce u Skorpionu..na 4`, pa sam procitala da je to stepen meseca, i ne znam da li je dobro postavljen, imam pored sekstila s Marsom, kojukciju s Plutonom i konjuk.s Mesecom.
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: V (peta) kuca - peto polje
« Odgovor #4 poslato: 00:37:52, 19.Nov.2009. »
Vladar petog u prvom polju horoskopa
govori o osobi koja teško podnosi samoću. Osoba je umetnički nastrojena i teži ka životu koji obiluje zabavom, takodje sport može igrati važnu ulogu u životu. Inače osobe sa ovom pozicijom vladara mnogo vole decu, i jako su vezana za njih.

Hm... (rzm)
 

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: V (peta) kuca - peto polje
« Odgovor #5 poslato: 01:17:54, 19.Nov.2009. »
Vladar petog u prvom polju horoskopa
govori o osobi koja teško podnosi samoću. Osoba je umetnički nastrojena i teži ka životu koji obiluje zabavom, takodje sport može igrati važnu ulogu u životu. Inače osobe sa ovom pozicijom vladara mnogo vole decu, i jako su vezana za njih.

Hm... (rzm)
ne volis sport, decu, ili volis samocu...?  ???
 


*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: V (peta) kuca - peto polje
« Odgovor #6 poslato: 01:23:34, 19.Nov.2009. »
Pa nije da mi je problem da budem sama.A decu i sport volim...mada svoju decu jos nemam.
 

*

Van mreže mica88

  • **
  • 252
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: V (peta) kuca - peto polje
« Odgovor #7 poslato: 13:22:41, 20.Nov.2009. »
Pa nije da mi je problem da budem sama.A decu i sport volim...mada svoju decu jos nemam.

Mozda mala nesigurnost....
Volis partnere (mladice) slicne sebi....
« Najnovija izmena:: 13:26:55, 20.Nov.2009. mica88 »
 

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: V (peta) kuca - peto polje
« Odgovor #8 poslato: 13:40:43, 20.Nov.2009. »
Pa nije da mi je problem da budem sama.A decu i sport volim...mada svoju decu jos nemam.

Mozda mala nesigurnost....
Volis partnere (mladice) slicne sebi....
I mala nesigurnost je bolja od totalne..odoh u off
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: V (peta) kuca - peto polje
« Odgovor #9 poslato: 22:15:53, 20.Nov.2009. »
Mozda mala nesigurnost....
Volis partnere (mladice) slicne sebi....

U pravu si,odugovlacim i sa udajom i sa decom jer nekako sam nesigurna da li cu ja to sve moci...prosto me strah da nesto ne pogresim.Strah me i da li cu moci da imam decu uopste...
 


Stranice: 1 2 3 ... 15 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
70 Odgovora
45418 Pregleda
Najnovije: 13:26:34, 23.Jul.2015.
TF 2008
33 Odgovora
35226 Pregleda
Najnovije: 17:26:23, 09.Sep.2014.
STASASTASA
29 Odgovora
35921 Pregleda
Najnovije: 13:13:20, 07.Jan.2024.
Zrikla28